044 331 98 24 095 731 94 97 096 042 55 54
Європейська болотна черепаха

Європейська болотна черепаха

 07.06.2019  (2124 просмотров)

ОБЕРЕЖНО ЧЕРЕПАХА!
Європейська болотна черепаха (Emys orbicularis) – це  єдиний представник роду черепахових в Україні та має охоронний статус близький до загрозливого. В Україні зараз найбільша популяція черепах в світі, але через діяльність людини вона невпинно зменшується.
Трохи про черепаху – це прісноводний вид, який селиться в водоймах: озерах, річках, канавах. Дуже швидко плаває та пірнає, полюбляє грітися на сонці. Розмір панцира до 23 см, шириною до 17см висотою до 8см.Зверху має темно-оливковий або темно-сірий з жовтими рисками та крапками, низ жовтувато або буро-жовтий. На ногах крупні кігті, між пальцями невеликі перетинки. Хвіст порівняно довгий, бере участь у маневруванні у воді.
Хижак, харчується раками, молюсками, пуголовками, рибою, комахами, червами та водоростями. Зимує з жовтня по квітень, потім весною починається період розмноження. За один сезон черепаха може зробити від 1 до 3 кладок, з яких через 58-120 днів з’являються маленькі черепашенята. Вони риють в землі довгі ходи і знаходяться там до наступної весни. Потім вони виходять на поверхню і стають легкою здобиччю для людини.
Черепашат продають на ринках як екзотичних улюбленців, але не попереджують про те, що це складні в утриманні тварини, які потребують великого акватераріуму 120-150л на одну особину. В ньому повинні бути рівномірно розподіленні суша та вода, над сушею  необхідні лампа для обігріву та лампа ультрафіолетова 10% для рептилій, фільтр для води та обігрівач при необхідності. Ці умови дуже рідко створюються  власниками, тому черепахи або гинуть або коли набридають їх викидають у смітник, найближчу водойму . Також їх використовують в меню ресторанів як екзотичну страву. Також часто під час періоду розмноження черепахи можуть ходити від водойм на великі відстані, де їх бачать жалісливі люди та підбирають ,щоб «врятувати бідну черепашку».
Нещодавно стався кричущий випадок, коли місті Києві в смітник було викинуто 19 болотяних черепах, які нажаль були всі мертві. Тварин не змогли реалізувати і вони були викинуті в сміття як непотріб.
Отже, якщо ви бачите черепаху, що мандрує весною далеко від водойм , максимум ви можете прибрати її з автошляхів та не тривожити її, бо це самка , що йде відкладати яйця. Не підтримуйте злочинну торгівлю червонокнижним видом , а при виявленні торгівлі даними черепашками звертайтесь до правоохоронних органів. Якщо вже вам потрапила в руки така чудова тварина вам потрібно, якщо тварина здорова і це період з квітня по жовтень відпустити її на волю в підходящу водойму, якщо ж тварина хвора або її  неможливо відпустити в природу , треба зважити свої можливості і або створити їй необхідні  умови для життя або звернутися в природоохоронні організації(наприклад Команда помощи черепахам).
Будьте відповідальними і людяними  щодо цього чудового представника нашої фауни!