044 331 98 24 095 731 94 97 096 042 55 52
Лейкоз

Лейкоз

 07.06.2019  (56 просмотров)

Лейкоз  великої рогатої худоби - інфекційна, хронічна  хвороба пухлинної природи, яка характеризується  злоякісним розмноженням клітин кровотворних  органів  з  порушенням  їх  дозрівання,  що зумовлює дифузну інфільтрацію різних органів і тканин та  утворення  в  них злоякісних пухлин.
 
Лейкоз  має три послідовні стадії розвитку: інкубаційну, коли тварина заражена збудником,  але антитіла в неї ще не виявляють за допомогою відповідних методів досліджень; продромальну - з моменту виявлення  позитивної  на  лейкоз  серологічної  реакції  до появи перших клінічних ознак;  клінічну - після виявлення гематологічних або клінічних ознак хвороби.
Збудником  лейкозу ВРХ є онкогенний РНК - вірус з родини ретровірусів, який має близьку генетичну й антигенну спорідненість з  вірусом Т-клітинного лейкозу людини типів 1 і 2 та Т-клітинного лейкозу мавп.
До вірусу лейкозу великої рогатої худоби сприйнятливі велика рогата худоба незалежно від породи, віку й продуктивності, а також вівці, кози, кролі, свині та менш сприйнятливі коні, коти, собакиморські свинки, миші.
Вірус розмножується в культурах клітин ВРХ,  овець, мавп та інших тварин,  а також у культурах клітин людини.  Паразитує  в лімфоцитах   і  взаємодіє  з  клітиною  на  рівні  її  генетичного апарату-ДНК.  Вірус нестійкий у зовнішньому середовищі,  гине  при температурі 80 0С протягом 1 хвилини.
В  інфікованих вірусом тварин особливо в клінічній стадії змінюються обмінні, біохімічні процеси і, як наслідок, відбуваються зміни якісних  характеристик  молока  і  м'яса  та накопичення в них шкідливих для організму тварин і людей продуктів обміну,  зокрема  метаболітів  триптофану,  які мають канцерогенну дію.
Джерелом  збудника є заражені вірусом лейкозу тварини на всіх стадіях інфекційного процесу.
Вірус виділяється з організму заражених тварин з кров'ю, молоком, слиною,  іншими  секретами  й  екскретами,  що  містять лімфоцити, які є активними факторами його передачі.
Шляхи  зараження  тварин:  парентеральний,  ентеральний. Збудник  лейкозу передається горизонтальним шляхом - при порушенні правил  асептики  та  антисептики  під   час   нумерації   тварин, ветеринарних маніпуляціях, осіменінні спермою, яка містить клітини крові,  контактним шляхом,  доїнні інфікованих та здорових  тварин одним доїльним апаратом тощо. Не   виключена   можливість перезараження тварин певними кровососними комахами та вертикальним шляхом (внутріутробно).
P.S. Ветеринарные клиники Киева оказывают полный спектр лабораторных исследований для животных. Ветклиники Киева проводят целый комплекс диагностических исследований -гематология ,биохимия,цитология,микроскопия соскобов,общий анализ мочи,копрограмма и др.