News

ХВОРОБА БОРНА У КОТІВ

Главная / Новости
14.10.2013

ХВОРОБА БОРНА У КОТІВ

ХВОРОБА БОРНА У КОТІВ


Хвороба Борна - повільно прогресуюча дегенеративна енцефалопатія вірусної етіології. Вірус хвороби Борна (ВХБ) поширений у всьому світі і вражає коней, овець, ВРХ, кішок, собак і страусів. Основними природними господарями ВХБ є коні і вівці, у яких він може викликати невралгічні симптоми або навіть летальну інфекцію.

 

 

У більшості випадків зараження призводить до тривалого носія вірусу без клінічного прояву. У природних умовах захворювання встановлено у великої рогатої худоби і кішок. Спорадичні випадки захворювання відмічені у собак, мулів та інших видів тварин. В експериментальних умовах до вірусу чутливий широке коло філогенетично різних тварин: від птахів до гризунів і людиноподібних приматів.
Серологічні та молекулярно-епідеміологічні дослідження показали, що ВХБ може інфікувати людей, викликаючи нейропсихічні порушення (шизофренію). Хоча міжвидова передача цього вірусу не доведена, існує гіпотеза, що він може бути зооантропонозом.
У кішок після кількох днів неспецифічних проявів захворювання (лихоманка, знижений апетит) з’являються неврологічні симптоми. Найбільш розповсюдженим клінічним проявом є атаксія тазових кінцівок. Хворі тварини пересуваються скутою, хиткої ходою, не можуть нормально стрибати вгору і вниз. У деяких випадках тварина втрачає здатність втягувати кігті. Також у багатьох тварин проявляються поведінкові зміни . Кішки, які раніше були замкнутими, стають товариськими, нявкають більше звичайного, і, навпаки, ласкаві і
товариські кішки стають замкнутими і прагнуть до самотності.
Коти хворіють частіше кішок. Вікової схильності не виявлено, але зазначено, що хворіють кішки старше 6 місяців. Також відмічають більш високу розповсюдженість ВХБ у кішок з нервовими розладами у порівнянні зі здоровими тваринами. Так, у Японії, серологічні та молекулярні дослідження показали значну розповсюдженість вірусу Борна серед котів, що мали нервову патологію, від 53,3% до 66,7%.
Імунітет при цій хворобі не вивчений. Засоби специфічної профілактики (вакцини) не розроблені. Профілактика та заходи боротьби
при хворобі Борна вкрай складні, оскільки недостатньо знань про екологію збудника, способи його існування в природі і проникнення в організм сприйнятливих тварин. Не розроблено й засобів специфічного лікування.
Кол-во просмотров: 1479

© 2019 Ветеринарная клиника "ЗООВЕТ" Киев Голосеевский район Теремки . All Rights Reserved