044 331 98 24 095 731 94 97 096 042 55 54
Утримання тритонів

Утримання тритонів

 29.05.2019  (661 просмотров)

Домашній дракон – іспанський тритон!

На сьогоднішній день люди намагаються завести все більш екзотичні види домашніх тварин.. Одними з таких цікавих та легких в утриманні улюбленців є іспанський тритон

Біологи відносять його до роду хвостатих земноводних сімейство саламандри.

Тритони довжиною 20-30см, при чому самки більші за самців. Забарвлення дуже красиве: спинка сірувата чи зеленкувата, животик жовтий, а з боків смужки помаранчевого кольору. Шкіра вкрита багатьма горбиками.  Тіло тритона злегка округла. Голова приплюснута з широким ротом. В природних умовах вони живуть в замулених водоймах, озерах, струмках з тихою стоячою водою. Більшу частину проводять у воді , іноді виходять на поверхню. Тривалість життя тварини близько семи років. Поширений по всьому Піренейському півострові та Марокко.

 

Утримання тритонів нескладне, в одному акваріумі легко приживається ціла група. Для одної особини вистачає 15-20літрів. За власними спостереженнями на одну пару оптимально потрібно 50 літрів. Воду необхідно відстоювати мінімум 2 дні, фільтрована або кип’ячена  не придатні. Для підтримання чистоти в акваріумі необхідний фільтр. Грунт не є обов’язковим, та якщо ви хочете – він повинен бути більшого розміру ніж здатний проковтнути тритон. Також розмістіть водні рослини та різні укриття: гроти, замки, биті черепки. Тритони люблять в них ховатись. Але найважливішим фактором для утримання тритонів є температура 15-20 С. В літні місяці необхідно встановити спеціальні охолоджуючі установки, або банальні заморожені пляшки з водою, які періодично змінюються.

Тритони періодично линяють і з’їдають власну шкіру.

Тварини миролюбні, можуть утримуватись з рибками, але з поправкою на ситість тварини. Коли тритони голодні , вони можуть нападати на інших жителів акваріума, тому все ж таки рекомендуєтья утримувати їх окремо.

Раціон тритонів можна представити  в вигляді таблички.

Дозволено

Заборонено

  • Мотиль
  • Мухи
  • Цвіркуни
  • Дощові черви
  • Як сира печінка
  • Пташині требухи
  • Дрібні равлики
 
  • Жирне м'ясо
  • Сало
  • Шкіра

Не можна годувати тритонів одним мотилем. При годівлі жирною їжею розвивається ожиріння і вони гинуть. Годують тритонів молодих до двох років кожен день, старших два-три рази в тиждень. Можна гтдувати пінцетом, трясучи їжею перед носом тварини.

Розмноження тритонів  цікавий процес, який триває з вересня по травень. Статевозрілими тритони стають у віці одного року. Під час запліднення тварини плавають охопив один-одного лапками та видають дивні звуки , що схожі на квакання жаб. Через декілька днів самка відкладає до 1000 ікринок. В цей час дорослих відсадити в окремий акваріум для попередження поїдання ікри. ,На 10 добу з’являються малюки, на п’ятий їх можна годувати планктоном. Через три місяці вони виростуть до 9см, температура для їх розвитку повинна досягати 22-24 градусів.

 Тварини швидко звикають до власників і беруть їжу у власників з рук. Але брати їх на руки не можна , через те що можна залишити опіки на шкірі.

Здоров’я вам і вашим улюбленцям!